Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kompozycje ze sztucznych kwiatów na grób

Sztuczne kompozycje kwiatowe

Zwykle zamawiając bukiet czy wieniec na grób chcemy, żeby wiązanka była zrobiona w trwały sposób. Oznacza to nie tylko odpowiednie połączenie jej różnych elementów, ale także użycie taki kwiatów i innych dodatków, które jak najdłużej utrzymają się w dobrym stanie.

Oczywiście można również wykonać kompozycję kwiatową na grób własnoręcznie. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i na pewno wielu z nas będzie odwiedzać groby bliskich zmarłych i zostawiać na nich wiązanki. Co można zrobić, żeby rzeczywiście wyglądały one ładnie i świeżo przez kilka dni? W końcu zwykle pogoda i temperatura w listopadzie nie sprzyjają temu, aby kwiaty mogły się długo utrzymać. Właśnie dlatego część osób decyduje się na kwiaty sztuczne.  Zresztą bywa nawet tak, że stoją one przez cały rok w wazonach nagrobkowych. Takie bukiety ze sztucznych kwiatów mogą przetrwać upał, mróz, ulewę, wichurę, czego z pewnością nie można powiedzieć o tych prawdziwych. Natomiast są osoby, które po prostu nie lubią kwiatów zrobionych z plastiku i materiału. Uważają że wyglądają one brzydko. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że obecnie można też znaleźć sztuczne kwiaty zrobione w bardzo staranny sposób i bardzo dobrze imitujące swoje naturalne pierwowzory.

Kompozycja florystyczna na grób nie musi być wykonana w całości ze sztucznych elementów. Jest wiele rodzajów ozdobnych gałęzi i liści, które mogą stanowić naturalną podstawę wiązanki bez ryzyka, że po kilku dniach zwiędną. Na pewno można użyć gałęzi z różnych rodzajów choinki, a także dużych i efektownych liści wielu roślin. Pośród najczęściej pojawiających się w kompozycjach nagrobnych sztucznych kwiatów można wymienić chryzantemy, róże, magnolie, irysy, tulipany, goździki, lilie oraz storczyki. Część liści użytych do wykonania wiązanki może być również sztuczna. Poza tym pojawiają się ozdobne wstążki, suche trawy i ewentualnie świeczki. Oczywiście kompozycja może mieć różne formy – bukietu, wieńca, stroiku. Bywa też robiona w koszu lub donicy. Z pewnością kupienie sztucznej kompozycji kwiatowej na grób jest dość dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy odwiedza się go stosunkowo rzadko, chociażby ze względu na odległość.