Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Tablice nagrobne - wzory i ceny

Wzory i ceny tablic nagrobnych

Zanosząc na groby stroiki na Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie czy Wielkanoc chcemy je w jakiś sposób udekorować, jednak już sam kształt i wykończenie tablicy nagrobnej wpływa bardzo na ogólny wygląd grobu. Na jej cenę wpływ ma między innymi fakt czy została wybrana z katalogu, czy zrobiona na specjalne zmówienie.

Tablice nagrobne mogą mieć różne kształty. Poza tym wykańcza się je na różne sposoby i ewentualnie ozdabia w jakiś wyjątkowy sposób. W końcu trzeba się zdecydować jak będzie wyglądał napis na nagrobku. Zanim jednak to wszystko trzeba wybrać materiał, z którego zostanie wykonany nagrobek. Najczęściej jest to marmur, granit lub piaskowiec. Należy też ustalić wymiary nagrobka. Rodzaj materiału i wielkość nagrobka wpływają już na cenę. Granit jest najbardziej wytrzymały i najdroższy, jednak są też różne rodzaje tego materiału. Natomiast nie da się określić ceny nagrobka dopóki nie będzie się znało wszystkich wytycznych. Na pewno na koszt nagrobka wpływa jego kształt. Oczywiście najtańsze są wykończenia proste, a jeśli klient zażyczy sobie łuki czy wcięcia zrobienie nagrobka będzie wymagało więcej czasu i wysiłku, a więc cena wzrośnie. Również sposób wykończenia krawędzi głównej płyty będzie tutaj istotny – im prościej, tym taniej.

Koszt nagrobka zależy też od tego w jaki sposób zostaną na nim wykonane napisy. Litery mogą być wyryte i pokryte specjalna farbą. Jeśli natomiast farba będzie zawierała stop złota napis będzie trwalszy oraz oczywiście droższy. Najbardziej solidne są jednak napisy wykonywane z mosiężnych liter, przytwierdzanych do nagrobka. Niektórzy życzą sobie, aby na nagrobku znalazły się jeszcze dodatkowe elementy, które wpływają naturalnie na jego cenę. Mogą to być dodatkowe napisy – cytaty, mosiężne krzyże, wazony nagrobne albo nawet rzeźby. Tak więc ceny nagrobków mogą być naprawdę bardzo różne. Zależy to jednak nie tylko od stopnia skomplikowania zamówienia, ale również od stawek danego zakładu kamieniarskiego. Zanim zamówi się ostatecznie nagrobek warto porównać ofertę i ceny w kilku z nich.