Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Najładniejsze znicze na groby

Tanie znicze elektryczne, ceramiczne, tradycyjne

Często odwiedzane groby ozdabiają zwykle własnoręcznie robione wiązanki oraz znicze. Kupując świece na cmentarz zawsze zastanawiamy się jaki ich rodzaj wybrać, żeby paliły się jak najdłużej. Niestety kiedy pada deszcz i wieje wiatr płomień utrzymuje się tylko przez chwilę.

Zupełnie nowym rozwiązaniem, które może spodobać się osobom mającym dość gasnących co chwilę świeczek, są znicze elektryczne. Zamiast płomienia mają one diodę LED, która zasilana jest bateriami. Nie dość że baterie wytrzymują nawet do 2 miesięcy, to potem można je wymienić na nowe. Świecę można włączyć i wyłączyć używając przycisku. Tego typu znicze są bardzo praktyczne, bo będą działać na wietrze, deszczu i śniegu. Poza tym nie ma ryzyka, że się rozbiją i ciekły wosk rozleje się na płycie nagrobnej. Kolejna ciekawostka to znicze solarne, które zawierają baterię słoneczną nagrzewająca się w ciągu dnia. Uruchamia ona specjalny akumulatorek i zaopatrzony również w diodę LED znicz może świecić. Elektroniczne i solarne znicze mogą mieć różne nietypowe kształty – aniołków, krzyży, książek. Są to właściwie świecące figurki. Natomiast niektórzy uważają jednak, że tego rodzaju świece nie są odpowiednie na cmentarz, podobnie jak sztuczne wiązanki i stroiki nagrobne.

Jeśli chodzi o tradycyjne znicze mają one wkład parafinowy czy olejowy z knotem, który jest umieszczony w szklanym, ceramicznym, gipsowym lub plastikowym pojemniku. Oczywiście ów „pojemnik” może mieć różne kształty, bywa też ładne ozdobiony. Poza tym znicze mają różne kolory. Bardzo istotne jest to, aby mogły palić się jak najdłużej. W związku z tym ważna jest grubość i długość knota, a także to czy znicz ma specjalną przykrywkę chroniąca płomień przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast rzeczywiście widok naturalnego płomienia tuż obok wiązanek nagrobkowych na Wszystkich Świętych robi wyjątkowe wrażenie, zwłaszcza kiedy zrobi się już ciemno. Zresztą nie zawsze 1 listopada jest deszczowy i wietrzny. Jeśli tylko dzień i wieczór są pogodne warto jednak zanieść na grób tradycyjne znicze. Może nie będą się świecić tak długo jak te elektroniczne czy solarne, ale na pewno będą ładniej wyglądać i stworzą wyjątkową atmosferę na cmentarzu.